Operasyon Destek Araçları

Operasyon Destek Araçları

Orkestra şefi C-Level yöneticidir. Başarı C-Level yöneticinin eseridir.
SnP küçük ve orta ölçekli firmalar için kurumsallaşma kavramını önermez. Bizce kurumsallaşma girişimci ruhu ortadan kaldırır. Ancak dozunda bir organizasyon ve yönetim bilgi sistemi, orta ölçekli firmaların kritik ihtiyacıdır.
SnP iş organizasyonu ve operasyonu sırasında C-Level yöneticilerin kullanabileceği bir dış kaynaktır. Elde edilen sonuçlar bordrolar ile kıyaslandığında çok düşük maliyetlidir.
SnP aynı formatın her firmaya uygun olmadığı görüşündedir. Aynı format her yapıya uygulanmaz. Her yapı farklıdır ve sistem her yapı için baştan kurgulanmalıdır.
Örnek: Muhasebe Operasyonu
Son yılarda genel eğilim işletmelerde gelir getirici faaliyetlerde uzmanlığı arttırmak ve işletme dışında üretilebilen bir ihtiyaç söz konusu olduğunda dışarıdan temin etme yoluna gitmektedir.
Teknolojik imkanların artması ve raporlama araçlarının hızlı gelişimi işletme içerisinde üretilen birçok hizmetin dışarıdan tedarik edilebileceği bir yapıya kavuşturmuştur. Bu yolla yüksek ücretli kadrolar çalıştırma maliyeti ile kıyaslandığında dışarıda üretilen hizmetlerin yüksek kaliteli ve düşük maliyetli bir yapı haline gelmiştir.