Yatırım Danışmanlığı

Yatırım Danışmanlığı

Standards and Partners’ın temel iş yaklaşımı, standart hizmetlerin varlığıyla birlikte, ötesine geçmek ve işin sahibi olmaktır. Bu sayede ihtiyaçların temelinde yapılan işin hangi yasal düzenlemelerde tereddütte sebebiyet vereceği, iş birliklerine zarar verme olasılığı, yerel kamu düzeni ve ulusal düzenlemelere uygunluk, devlet izini, lisans, yeterlik gibi kamu ilişkilerinde süreci doğru yönetmenin işi doğru anlatmaktan geçer. Bunu sağlamanın temel çıkış noktası ise, harekete geçilmesi öncesinde iş akışının uygunluğunu oluşturmaktır. Standards and Partners’ın amacı bir köprü olmaktan ziyade, doğru iş için devamlı ve kalıcı partner olmaktır. Standards and Partners, düzenlemeleri sınırlama olarak görmez, aksine dinamik yapıda rekabet için iş birliğinin gerekliğini gören danışanlarına “kalıcı başarının kapılarını açar. Bu amaçla faaliyet riskine yönelik güvence içerik düzenlemesi, faaliyeti düzenlenmiş projelerde kamu ilişkileri yönetimi-izin ve lisans hazırlıkları, finans, fintech ve diğer regulasyonu ayrica düzenlenmiş sektörlerde girişim için mevzuat uyumlandırma ve kamu ilişkileri süreç yönetimi, mevzuatı düzenlenmemiş girişimler için regulasyon riski eliminasyonuna yönelik faaliyet danışmanlığı,  regulasyonu düzenlenmemiş girişim-yatırım alanlarında mevzuat uyumlama çalışması ve stratejik sermaye yatırımcısı süreç yönetimi, teknoloji startup / girişimleri – fintech şirketleri için kuruluş,  kuruluş öncesi ve sonrasi stratejik ortaklık,  birleşme  satın alma,  yatırım süreci ve uygunluk yönetimi başlıkları altında hizmet verir.

Standards and Partners’ın temel hedeflerinden bir diğeri ise girişimci ve yatırımcı için klişelerin ötesinde destek olmaktır. Firmamız, bunun için taraflar adına empati kurar, temel hızlandırıcının iletişime geçmek olduğunu bilir ve süreç veya olayların tıkanmasına izin vermez.

Standards and Partners’ın amacı, tarafların konuya tam manasıyla hakim olduktan sonra iş-iş modeli değerlendirmesi yapmasını sağlamaktır. Bu amaçla taraf farkı gözetmeksizin “anonim” kalmak isteyen danışanların adına iletişime geçilmesini sağlar. Amacı bir hizmetten öte, yatırımcı için spekülasyondan uzak ve gerçek iş yapılması, girişimci için ise mevcut durumu Standards and Partners tarafınca tescil olmuş işlerin sunulmasına aracılık etmesi olurken, taraf hassasiyetlerini göz önüne alarak iletişimde basın spekülasyonu ve değerleme manüplasyonu oluşmasına engellemek, temel amaç hizmetlerin arasında yer almaktadır.

Standards and Partners, farklı ögeleri bir araya getirir, tarafların kurumsal bir organizasyonun köprü görevi görmesini istediği bir çok alanda çalışmalarını başarıyla sunar.